Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (18)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Бігун О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
Категорія:    
1.

Прикарпатський А. К. 
Про одну конструкцію скінченновимірних редукцій на функціональних многовидах / А. К. Прикарпатський, О. Г. Бігун // Мат. методи та фіз.-мех. поля. - 2005. - 48, № 1. - С. 7-14. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Сформульовано основні засади схеми скінченновимірних редукцій у термінах сучасної математичної мови з використанням математичних об'єктів джет-аналізу, встановлено основні властивості цієі схеми та проілюстровано її на прикладі конкретних застосувань.


Індекс рубрикатора НБУВ: В182.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж64699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бігун О. А. 
Типологія жанру поезії в прозі (французька та українська літератури кінця XIX - поч. XX ст.) : автореф. дис... канд. філол. наук : 10.01.05 / О. А. Бігун; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. - Т., 2008. - 20 c. - укp.

Проведено типологічне дослідження особливостей становлення та розвитку жанру поезії в прозі кінця XIX - початку XX ст. у французькій та українській літературах. Вперше на новій методологічній основі побудовано жанрологічну концепцію поезії у прозі, простежено історію терміна та з'ясовано його семантику. На конкретних прикладах продемонстровано типи сходжень, аналогій, розрізнень у поезіях у прозі французьких та українських митців, зокрема, Т. де Банвіля, Ш. Бодлера, П. Верлена, С. Малларме, А. Рембо, О. Кобилянської, М. Коцюбинського, Л. Українки, В. Стефаника, М. Черемшини, М. Яцкова (критерієм добору є синхронність). На підставі компаративного зіставлення поезій у прозі українських і французьких майстрів слова виявлено ряд подібностей та відмінностей на генологічному рівні, до яких належать ознаки ліричної семантики. На тематичному рівні виявлено спільність у філософських медитаціях, соціальних мотивах, в інтимній ліриці, образах природи. Визначено актуальні для досліджуваного жанру теми (митця, самотності, мислення). Зроблено висновок, що стилістичні особливості поезії в прозі сформувались під впливом актуальних на кінець XIX - початок XX ст. модерних течій. Доведено, що зображально-виражальні засоби поетичного мовлення тяжіють до сугестивності, символіки. В алюзивних елементах поезій у прозі у французькій та українській літературах виявлено ознаки зближень на рівні інтертекстуальних характеристик, які формують новий комунікативний простір модерного типу творчості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.449.5 + Ш5(4УКР)53-334 + Ш5(4ФРА)-334

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА361211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Медведєв В. В. 
Агрофізичне обстеження земельних ділянок для обгрунтування точного обробітку грунту : метод. рек. / В. В. Медведєв, Т. М. Лактіонова, І. В. Пліско, О. М. Бігун, Л. В. Донцова, В. Ф. Пащенко; УААН, Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського, Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва, Поліс. дослід. ст. ННЦ "ІГА ім. О.Н.Соколовського", Волин. технол. центр охорони родючості грунтів, Черніг. технол. центр охорони родючості грунтів. - Х. : [Друк. №13], 2009. - 43 c. - Бібліогр.: с. 40-43. - укp.

Обгрунтовано необхідність та запропоновано порядок проведення детального агрофізичного обстеження грунту земельної ділянки перед впровадженням точної обробки грунту. Представлено оптимальну програму робіт на всіх етапах обстеження, а також способи геостатистичної обробки результатів і виділення робочих ділянок за агрофізичними параметрами грунту. Наведено нормативи оцінки агрофізичних параметрів з метою вибору способу й інтенсивності механічної обробки грунту.

Обоснована необходимость и предложен порядок проведения детального агрофизического обследования почвы земельного участка перед внедрением точной обработки почвы. Представлены оптимальная программа работ на всех этапах обследования, а также способы геостатической обработки результатов и выделения рабочих участков по астрофизическим параметрам почвы. Приведены нормативы оценки агрофизических параметров с целью выбора способа и интенсивности механической обработки почвы.


Індекс рубрикатора НБУВ: П03 в я7 + П032.2 в я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р114765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Медведєв В. В. 
Агрономічно орієнтоване районування земель за властивостями грунтів (обгрунтування, методи, приклади) / В. В. Медведєв, Т. М. Лактіонова, І. В. Пліско, О. М. Бігун, С. М. Шейко, С. Г. Накісько; НААН України, ННЦ "Ін-т грунтознав. та агрохімії ім. О.Н. Соколовського". - Х. : Міськдрук, 2012. - 99 c. - Бібліогр.: с. 71-74 - укp.

Обгрунтовано поняття агрономічно орієнтованого районування орних земель. Визначено необхідність урахування двох ключових моментів в агрономічній оцінці земель - вимоги вирощуваних рослини до умов середовища та вимоги грунту до способів та інтенсивності обробітку. Наведено перелік ключових критеріїв для визначення агрономічної якості земель в монофакторних та інтегрованих оцінках. Створено систему ранжування параметрів для класифікації якості земель за критеріями комплексного агрономічно орієнтованого районування. Запропоновано методику інтегрування інформації та побудови картографічних матеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П035.9 в + П032

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА761465 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бігун О. А. 
Феноменологія страждання у творчості Тараса Шевченка: християнсько-антропологічний аспект / О. А. Бігун // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Слово. - 2011. - № 2. - С. 9-16. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано феномен страждання у творчості Т. Шевченка. Досліджено автобіографічний досвід і творче втілення феномена у творах поета під кутом зору християнсько-антропологічних студій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бігун О. М. 
Взаємодія грунту та його структурних компонентів з вологою як критерій фізичного стану чорнозему : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.03 / О. М. Бігун; НААН України, ННЦ "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського". - Х., 2013. - 20 c. - укp.

Проаналізовано особливості фізичного стану чорнозему різного сільськогосподарського використання - переліг та рілля. Виявлено зміни у фізичних властивостях грунту, що тривалий час перебуває в обробітку - композиції та якості структурних компонентів, щільності будови, структури порового простору та водоутримної здатності, а також послаблення здатності орного грунту до самовідновлення агрофізичних параметрів від процесів зволожування-висушування. За допомогою польових методів встановлено високу просторову варіабельність у процесах вологоперенесення у орному грунті та різний тип переміщення вологи та розчинних речовин у чорноземі різного сільськогосподарського використання. У орному грунті має місце турбулентний характер переміщення рідини локальними зонами преференційного транспорту, в той час як на перелозі переміщення вологи відбувається рівномірно по поверхні, ламінарними потоками невеликого об'єму. Кількість, динаміка, співвідношення гравітаційних потоків різного об’єму у чорноземі під перелогом та під ріллею є різними. За допомогою модельного польового досліду із використанням лізиметрів чарункового типу (із диференційованою приймальною поверхнею) встановлено вплив структурного стану (композиції та якості структурних компонентів) на вертикальне переміщення гравітаційної вологи у грунті. Розкрито умови виявлення преференційності у вертикальному перенесенні вологи - напірна інфільтрація, брилистість, тріщинуватість поверхневого шару грунту. Запропоновано способи зменшення преференційного перенесення вологи у профілі деградованого чорнозему.


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17-22

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402464 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бігун О. С. 
Упровадження інформаційно-комунікаційних технологій у ПТНЗ / О. С. Бігун // Проф.-техн. освіта. - 2013. - № 3. - С. 22-25. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто питання впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у систему професійно-технічної освіти на основі аналізу законодавчої бази та програмних документів у сфері інформатизації цієї освіти. Висвітлено основні напрями модернізації системи професійно-технічної освіти на засадах інформаційно-комунікаційних технологій відповідно до чинної нормативно-правової бази. Висвітлено основні завдання Програми розвитку професійно-технічної освіти на 2011 - 2015 рр. Проаналізовано законодавчі та виконавчі документи у сфері інформатизації системи професійно-технічної освіти.

Рассмотрены вопросы внедрения информационно-коммуникационных технологий в систему профессионально-технического образования на основе анализа законодательной базы и программных документов в сфере информатизации данного образования. Освещены основные направления модернизации системы профессионально-технического образования на основе информационно-коммуникационных технологий в соответствии с действующей нормативно-правовой базы. Представлены основные задачи Программы развития профессионально-технического образования на 2011 - 2015 гг. Проанализированы законодательные и исполнительные документы в сфере информатизации системы профессионально -технического образования.

The problems of integration of information-communication technologies in vocational-technical education based on the analysis of legislation and policy documents in the field of information vocational education. Highlights of the modernization of vocational-technical education on the basis of information-communication technologies in accordance with the existing legal framework.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч461 в2:З97

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бігун О. А. 
Амбівалентність візантійства у творчості Тараса Шевченка : автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.01.05, 10.01.01 / О. А. Бігун; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2015. - 40 c. - укp.

Вперше досліджено порівняльно-літературознавчу студію візантійської традиції у творчості Т. Шевченка. По-новому осмислено Шевченкову перцепцію, рецепцію візантійства: як духовного джерела християнства та як суспільно-політичну парадигми. Вперше в українському літературознавстві висунуто й обгрунтовано концепцію Шевченкового візантійства та її художніх денотатів, яка складається з таких основних частин: інтерсеміотичного засновку візантійства в кордоцентричній трансформації; базової структури святості, її численних контекстів; міфологеми книги й апології книжності; художньої перспективи пайдеї. Висунуто гіпотезу щодо тотожності феномена в різних художніх контекстах і взаємозв'язках. Розгорнуто візантійський субстрат творів поета в наукову парадигму та вписано в дисциплінарні контексти української філософії, історії, патристики та, зокрема, києворуської літератури. Багатопланове прочитання візантійських інтенцій у творчості Т. Шевченка оприявнює засвоєні ззовні уявлення та їх художню рецепцію, виявляє іманентний пласт візантійської традиції з цілісною картиною типологічних подібностей та відмінностей у творах української літератури попередніх періодів. З'ясовано джерела Шевченкових уявлень про візантійство та проаналізовано функціонування образів, пов'язаних із темою "візантійства". Окреслено естетичну та етичну парадигми Т. Шевченка відповідно до християнської екзегетики східного обряду. Досліджено спорідненість і типологічні відповідності, пов'язані з візантійським культурно-цивілізаційним впливом у Шевченкових творах та давній українській літературі. Запропонований варіант синтезу контактно-генетичного та історико-типологічного підходів до аналізу бінарних колізій візантійства уможливлює з'ясування полівалентності цього поняття у творчості Т. Шевченка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Шевченко Т. Г. 54

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА417689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Оптимальні фізичні властивості посівного шару грунту як агровимоги до передпосівного обробітку : наук. вид. / В. В. Медведєв, І. В. Пліско, О. М. Бігун, С. М. Шейко, С. Г. Накісько, С. І. Крилач, А. Л. Бородін; НААН України, ННЦ "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського". - Харків : Смугаста типографія, 2016. - 194 c. - Бібліогр.: с. 187-194 - укp.

Розглянуто оптимальні параметри структурного складу та щільності будови грунту як новітні вимоги до технології та знарядь передпосівного обробітку, що раніше не приймали до уваги. Доведено доцільність диференціювання грунтово-фізичних параметрів за окремими прошарками посівного шару - у поверхневому, наднасіннєвому, насіннєвому та піднасіннєвому прошарках, що прискорює розвиток надземної маси рослин і коренів, а також сприяє більш ефективному використанню атмосферної вологи, елементів живлення й адаптації рослин до переущільнення. Встановлено реальні параметри грунтово-фізичних властивостей посівного шару ріллі, головним чином у зоні розповсюдження черноземних грунтів. На підставі порівняння оптимальних і реальних параметрів виявлено недоліки шару ріллі, визначено необхідні технологічні та технічні заходи щодо його коригування. Увагу приділено питанням оптимізації грунтово-фізичних параметрів посівного шару у разі застосування нульової та точної технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17-26 + П143.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА808538 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бігун О. А. 
Екзегетика "соборності" у творах Тараса Шевченка / О. А. Бігун // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Слово. - 2016. - № 2. - С. 268-276. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Досліджено типологію "соборності" у творах Т. Шевченка та контекстах богослужбової, духовної літератури, києворуській словесності. Виокремлено поняття "соборності" як вчення про Святу Трійцю. Логосні ідеї соборної єдності, втілені в Богородиці, зіставлені з "Акафістом до Пресвятої Богородиці" Р. Сладкоспівця та поемами "Неофіти" та "Марія" Т. Шевченка. Осмислено соборність як рецепцію богословсько-догматичної ідеї "єдності у Христі".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Шинкаренко І. М. 
Енергозбереження при вирощуванні рослин у захищеному грунті / І. М. Шинкаренко, О. О. Бігун, М. О. Шинкаренко // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2015. - Вип. 165. - С. 114-115. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Запропоновано рекомендації щодо зниження енерговитрат і підвищення продуктивності рослин, що вирощуються.


Індекс рубрикатора НБУВ: П145.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Пліско І. В. 
Створення національної карти запасів органічного вуглецю в грунтах України / І. В. Пліско, О. М. Бігун, В. В. Лебедь, С. Г. Накісько, Ю. В. Залавський // Агрохімія і грунтознавство : міжвід. темат. наук. зб. - 2018. - Вип. 87. - С. 57-62. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Висвітлено поетапний процес побудови національної карти запасів органічного вуглецю, створеної за сприяння Глобального грунтового партнерства (ГГП) відповідно до вимог Угоди між організацією з продовольства і сільського господарства при Організації Об'єднаних Націй (ФАО) та ННЦ "ІГА імені О. Н. Соколовського". Детально описано методику збирання та обробки даних, підготовки допоміжних растрових шарів і просторового моделювання відповідно до цифрової методології картографування грунтів. Дані, репрезентативні для представлення різноманітності грунтового покриву країни на карті, зібрано з 16 дослідних і наукових установ. Екологічні складові, які використано для просторового моделювання, охоплювали більшість чинників, що впливають на розподіл вуглецю: тип грунту, материнська порода, рельєф, клімат, біомаса і тип землекористування. Для поліпшення прогнозування використано супутникові знімки високої роздільної здатності в інфрачервоному спектрі. Моделювання розподілу SOC виконано з використанням методу Random Forest, що надало змогу створити карту з допустимою похибкою для обраної методології. Представлено першу національну карту запасів грунтового органічного вуглецю у верхньому 0 - 30 см шарі грунту з високою роздільною здатністю (1 км х 1 км), яку було інтегровано в Глобальну карту грунтового органічного вуглецю (GSOC).


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.341.0 + Д174.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Лактіонова Т. М. 
Конструктивні та функціональні особливості провідних світових баз грунтових даних. Аналітичний огляд / Т. М. Лактіонова, О. М. Бігун, С. Г. Накісько, К. Ю. Уваренко // Агрохімія і грунтознавство : міжвід. темат. наук. зб. - 2020. - Вип. 89. - С. 4-17. - Бібліогр.: 55 назв. - укp.

Розробка концепції конструктивних і функціональних основ Грунтової інформаційної системи України має базуватися на аналізі відомостей про існуючі у світі грунтові інформаційні центри та бази даних. Для цього виконано аналітичний огляд сучасних світових публікацій у наукових журналах та інших інформаційних виданнях. Загальний перелік опрацьованих публікацій включає більше 90 наукових статей, презентацій, інструкцій, посібників, веб-сторінок тощо. Представлено основні результати аналітичного дослідження і висновки щодо можливості впровадження в Україні різних аспектів позитивного досвіду світового урунтознавство у створенні баз грунтових даних. Роботу проведено трьома етапами. Перший - експертний огляд опублікованих матеріалів з відповідної тематики у зарубіжних виданнях з метою визначення основних світових міжнародних центрів грунтової інформації і провідних баз даних, найбільш використовуваних у світовому товаристві грунтознавців. Представлено перелік провідних міжнародних інформаційних центрів із вказівками на місце їх локалізації і джерела інформації. Другий етап - детальне вивчення конструктивних характеристик, принципів функціонування і методів перетворення інформації у трьох найбільш відомих міжнародних базах грунтових даних: SOTER: Soil and Terrain database - База даних грунтів і земель; GSM: Global Soil Map - Карта грунтів Світу; WoSIS: World Soil Information Service - Світова грунтова інформаційна служба. Узагальнено інформацію про перелік атрибутів у кожній базі даних, способи їх кодування, спільні підходи до конструкції таблиць, нормування параметрів, формування набору метаданих тощо. І на третьому етапі було визначено перелік найбільш інноваційних особливостей конструкцій національних баз даних у різних країнах Європи і світу, прийнятних для застосування в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: П03е(4Укр)л

Шифр НБУВ: Ж29253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

''Візантійщина'': візантійський цивілізаційний спадок у Центрально-Східній Європі : [зб. ст.] / В. Бирледяну, О. Бігун, Р. Демчук, О. Дзярнович, А. Домановський, М. Домановська, О. Друздєв, І. Куций , А. Лідов, М. Лосицький, С. Лучканин, А. Окара, О. Петриківська, Ю. Петрунін, В. Петрушка, О. Роменський, В. Селевко, С. Сорочан, К. Сєніна, С. Суворов, В. Трофімов, О. Файда, О. Чекан; ред.: А. Домановський, О. Файда; Харків. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна, Центр укр. студій ім. Д.І. Багалія, Укр. асоц. візант. студій. - Харків : Майдан, 2018. - 331 c. - укp.

Увагу приділено визначенню місця Візантії на ментальних картах українських істориків XIX ст. Розглянуто білоруську історіографію про візантійський цивілізаційний спадок. Зроблено акцент на походженні румунського народу та його мови, становленні румунської державності тощо. Розглянуто образи й інтерпретації поствізантійського спадку. Висвітлено досвід румунської історіографії. Увагу приділено питанню Візантії в євразійському дискурсі. Розглянуто візантійську спадщину як фактор побудови нової української ідентичності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(44/45)4/6-7 + Т3(0)44

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА833332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Лактіонова Т. М. 
Конструктивні та функціональні особливості провідних світових баз грунтових даних. Аналітичний огляд / Т. М. Лактіонова, О. М. Бігун, С. Г. Накісько, К. Ю. Уваренко // Агрохімія і грунтознавство : міжвід. темат. наук. зб. - 2020. - Вип. 89. - С. 4-17. - Бібліогр.: 55 назв. - укp.

Розробка концепції конструктивних і функціональних основ Грунтової інформаційної системи України має базуватися на аналізі відомостей про існуючі у світі грунтові інформаційні центри та бази даних. Для цього виконано аналітичний огляд сучасних світових публікацій у наукових журналах та інших інформаційних виданнях. Загальний перелік опрацьованих публікацій включає більше 90 наукових статей, презентацій, інструкцій, посібників, веб-сторінок тощо. Представлено основні результати аналітичного дослідження і висновки щодо можливості впровадження в Україні різних аспектів позитивного досвіду світового урунтознавство у створенні баз грунтових даних. Роботу проведено трьома етапами. Перший - експертний огляд опублікованих матеріалів з відповідної тематики у зарубіжних виданнях з метою визначення основних світових міжнародних центрів грунтової інформації і провідних баз даних, найбільш використовуваних у світовому товаристві грунтознавців. Представлено перелік провідних міжнародних інформаційних центрів із вказівками на місце їх локалізації і джерела інформації. Другий етап - детальне вивчення конструктивних характеристик, принципів функціонування і методів перетворення інформації у трьох найбільш відомих міжнародних базах грунтових даних: SOTER: Soil and Terrain database - База даних грунтів і земель; GSM: Global Soil Map - Карта грунтів Світу; WoSIS: World Soil Information Service - Світова грунтова інформаційна служба. Узагальнено інформацію про перелік атрибутів у кожній базі даних, способи їх кодування, спільні підходи до конструкції таблиць, нормування параметрів, формування набору метаданих тощо. І на третьому етапі було визначено перелік найбільш інноваційних особливостей конструкцій національних баз даних у різних країнах Європи і світу, прийнятних для застосування в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: П03е(4Укр)л

Шифр НБУВ: Ж29253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Сучасні дослідження з лінгвістики, літературознавства і міжкультурної комунікації = Exploring linguistics, literature and intercultural communication (ELLIC 2021) : матеріали VI Всеукр. наук.-практ. конф. / ред.: О. А. Бігун, Я. Т. Билиця, Я. В. Бистров, Ю. В. Ковальчук, Н. О. Корольова, С. І. Липка, Н. О. Ткачук, Р. В. Угринюк, Н. Я. Яцків; Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника. - Івано-Франківськ : Кушнір Г. М., 2021. - 261 c. - укp.

Розглянуто фразеологічні одиниці сучасної німецької мови біблійного походження. Описано особливості текстової актуалізації. Наведено типи прецедентних текстів як джерел походження ідіом. Акцентовано на вербалізації імперативу в сучасних англомовних релігійних проповідях та його особливостях. Розглянуто дієслівні фразеологізми на позначення зовнішності та фізичних властивостей людини. Описано лексико-семантичні особливості комунікативної поведінки зооморфних персонажів англомовних казок. Розглянуто синонімію як вияв парадигматичних відношень у системі англійської релігійної лексики. Досліджено фразеологічні одиниці з релігійним компонентом у сучасній англійській мові. Описано семантико-стилістичні особливості власних назв у заголовках сучасних англійськомовних газет. Наведено характеристику функціонування засобів вираження ввічливості у сучасному англомовному дискурсі. Розкрито сутність морально-етичних рис та їх репрезентацію компаративними фразеологічними одиницями в англомовній картині світу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.я431(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА852888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Бігун О. М. 
Педагогічна підготовка майбутніх учителів середніх шкіл у коледжах Великої Британії : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / О. М. Бігун; Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди. - Переяслав, 2020. - 20 c. - укp.

Дослідження присвячене актуальній проблемі педагогічної підготовки майбутніх учителів середніх шкіл у коледжах Великої Британії з перспективою розвитку вітчизняної фахової передвищої освіти, удосконалення її змісту, форм, методів, інноваційних педагогічних технологій. Здійснено аналіз сучасних підходів до професійного становлення майбутніх учителів середніх шкіл, уточено понятійно-термінологічний апарат досліджуваної проблеми, визначено сутність поняття "педагогічна підготовка майбутніх учителів". Окреслено основні компоненти педагогічної підготовки майбутніх учителів середніх шкіл: методологічний, змістовий, процесуальний, організаційний, технічний і практичний. Проаналізовано когнітивний, праксеологічний та аксіологічний складники педагогічної підготовки. Обґрунтовано ефективні методологічні підходи до педагогічної підготовки майбутніх учителів. З'ясовано, що структура педагогічної підготовки майбутніх учителів середніх шкіл Великої Британії складається з трьох основних компонентів, серед них: методика навчання фахового предмета, професійні знання та школознавство, педагогічна практика. Розроблено модель педагогічної підготовки майбутніх учителів у національних коледжах з урахуванням британського досвіду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч474(4ВЕЛ)710 + Ч471.203

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА446494 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Бігун О. А. 
Стилістика еротичного письма Фредеріка Бегбеде / О. А. Бігун, М. І. Ковбанюк // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Слово. - 2022. - № 17. - С. 249-257. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження еротичного дискурсу творчості Ф. Бегбеде як складника естетики та поетики постпостмодернізму. Теоретико-методологічна база дослідження базується на працях Г. Маркузе, М. Мерло-Понті, наукових студіях психоаналітиків (З. Фройд, А. Адлер, К.-Г. Юнг), вітчизняних розвідках щодо аспекту еротичного (В. Агеєвої, Л. Мудрак, Н. Опришко). З'ясовано, що брутальність і грубий сексизм є стильовою ознакою творів Ф. Бегбеде, коли в основу покладено секс як безпосередню фізіологічну акцію. З іншого боку, у творах французького прозаїка оприявнено складні зв'язки між лібідо та сублімацією, інтенсивні пошуки їх гармонізації у драматичних колізіях біологічної та психічної сфер людського існування. Стилістика еротичного письма Ф. Бегбеде вирізняється специфічною емоційність, яка втілена широкою палітрою художніх засобів: метафори, метонімії, фразеологізми, порівняння, вульгаризми, включення наказового способу тощо. На конкретних прикладах з'ясовано специфіку апології тілесності у творах Ф. Бегбеде, яка призводить до специфічного трактування любові, в основі якого лежить цинізм як засіб порятунку у світі втрачених цінностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ФРА)6-4 Бегбеде Ф. 457

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського